Aby przedłużyć żywotność okien

Rozwiń

Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne i konserwacyjne okien, czy drzwi w znaczny sposób przedłużą ich żywotność. Polecamy stosowanie środków myjących np dla okien PVC – środek nie powinien zabierać substancji ściernych, a także związków chemicznych, które mogą rozpuszczać tworzywo. Warto też zadbać o konserwację uszczelek, smarowanie zawiasów i okuć obwiedniowych. Dzięki temu okna będą trwalsze, a ich wygląd nienaganny.

Co oznacza „Okna PCV”?

Rozwiń

Skrót „PCV” to w języku angielskim „Poli Vinyl Chloride”, czyli nic innego jak polichlorek winylu – stąd spolszczony skrót: „PCW”. Jest to nic innego jak tworzywo sztuczne wykorzystywane do produkcji owych okien. Ten materiał daje nam szerokie korzyści i wachlarz możliwości wizualnych. Najpopularniejszy kolor ram okien PCV to biały, a więc najbardziej uniwersalny i pasujący do każdego wnętrza. Możemy jednak znaleźć również i inne kolory – jeśli chcemy, by kolor ramy ładnie korespondował z kolorami wnętrza do jakiego wybieramy dane okno. Znajdzie się coś również dla wielbicieli wyglądu okien drewnianych, a niekoniecznie chcących znosić ich wiele minusów – okna PCV można stworzyć w taki sposób, by ich wygląd imitował okna drewniane. PCV – polichlorek winylu – jest materiałem silnie wytrzymałym i odpornym, a co za tym idzie wart jest uwagi nie tylko za swój design, ale również liczne zalety.

Dlaczego wybrać okna PCV?

Rozwiń

Przede wszystkim okna wykonane z PCV są tańsze niż inne okna wykonane z innych tworzyw. Polichlorek winylu nie należy do najdroższych surowców, więc jeśli szukamy ekonomicznego rozwiązania do naszego domu najlepszą opcją będzie właśnie wybór okna PCV. Jednym z ważniejszych aspektów posiadania tego typu okien jest to, że dobrze zamontowane są niesamowicie szczelnei będą skutecznie chronić nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Takie okna chronią nas nie tylko przed pogodą, ale i przed hałasem z zewnątrz. Ponadto okna z PCV są bardzo trwałe – jeśli odpowiednio o nie dbamy i zostały dobrze i fachowo zamontowane mogą posłużyć nam od 20 do nawet 50 lat. Dodatkowo materiał z jakiego wykonane są te okna jest odporny na wilgoć, długą ekspozycję na słońce, owady, czy działanie grzybów. Istotne jest również to, że polichlorek winylu jest odporny na ogień, a nawet jeśli uda nam się go zapalić płomień szybko sam wygaśnie. Okna PCV są więc znacznie bezpieczniejsze niż np. okna wykonane z drewna. Tyczy się to zarówno większego bezpieczeństwa podczas hipotetycznego pożaru, ale również bezpieczeństwem związanym z owadami – żadne niechciane insekty nie zagnieżdżą się w oknach PCV, oraz niebezpiecznych dla zdrowia człowieka grzybów, czy wilgoci.

Plusami, które warto jeszcze wymienić jest to, że okna PCV są bardzo łatwe w utrzymywaniu czystości – wystarczy przemyć je zwykłym płynem do mycia okien, lub płynem do mycia naczyń, a od czasu do czasu przeprowadzić okresową konserwację okuć. Popularna biel nie zmieni swojego koloru z biegiem lat i będzie nadal cieszyć śnieżnobiałym odcieniem bez żółknięcia, czy szarzenia. Ponadto materiał, z którego wykonane są te okna podlega łatwej biodegradacji, co czyni z okien PCV ekologiczną propozycję.